O NÁS

Nábytek s příběhem

Jsme malá, středočeská firma sídlící v obci Svatá (u Berouna). Zabýváme se designovou renovací nábytku z masivu a starožitného nábytku, který opravujeme v originálním duchu, s maximální péčí, kvalitou a důrazem na každý detail.

 

V našem portfoliu najdete industriální a designový nábytek, elegantní, vintage, provence nábytek i nábytek v zámeckém stylu. Zabýváme se jak zakázkovou renovací dle konkrétního přání klienta, tak renovací určenou na prodej (naši aktuální nabídku najdete v sekcích – nábytek na prodej a sety na prodej). Nábytek je k vidění v obci Svatá, kde máme umístěné sklady, přijeďte se podívat.

Fascinuje nás, jak se starý nábytek mění pod rukama a dostává novou příležitost. Rádi experimentujeme s barvami a současně necháváme vyniknout původní dřevo. Používáme různé techniky – probrušování, moření, drásaný povrch, ruční zvýraznění hran i broušené hrany. Veškerý nábytek nejprve zbavíme původního nátěru, kompletně vyčistíme, je-li potřeba, natřeme přípravkem proti dřevokaznému hmyzu. Vyžaduje-li to technický stav, vyměníme některé díly za nové, lepíme, zpevňujeme, ale doplňujeme i chybějící díly. Následuje vícevrstvý nátěr (mořidla, vodou – ředitelné barvy), a finální přelakování, které nábytku zajistí ochrannou vrstvu. Po montáži ladíme úchytky a kování - upřednostňujeme původní, které vyčistíme, patinujeme dle potřeby. V některých případech navrhneme vlastní (rádi pracujeme s koženými úchytkami) či zakoupíme nové.

 

Jsme ekologičtí, recyklujeme a upcyklujeme starý nábytek. Proč stále vyrábět nové kusy nábytku a dovážet je přes půl kontinentu? Vždyť to pravé bohatství můžete najít na půdě u babičky.. Renovace rovná se budoucnost. Nechceme generovat nový a nový odpad!! Recyklovaný nábytek, to je kvalita, originalita, krása a úcta k starým, léty ověřeným věcem.

Nábytek s příběhem - i starý nábytek má své místo v moderním interiéru!!!!

Kontakty